نیروی دریایی روسیه در گزارشی با اشاره به اینکه زمین‌لرزه ویرانگر هائیتی نتیجه آشکار آزمایش سلاح هارپ توسط ارتش آمریکاست، اعلام کرد هدف نهایی این آزمایش‌‌ها تخریب ایران و براندازی دولت کنونی این کشور از طریق ایجاد زمین‌لرزه است.

پایگاه خبری تحلیلی "ولترنت "، در گزارشی تحت عنوان "آیا آمریکا در وقوع زلزله هائیتی دست داشته است؟ " نوشت: بنا بر اعلام روزنامه روسی "راشا تودی "، "هوگو چاوز " رئیس‌جمهور ونزوئلا، آمریکا را به دست داشتن در وقوع سری زمین لرزه‌های اخیر در حوزه دریای کارائیب از جمله زلزله ویرانگر هائیتی متهم کرده است.

بنا بر اعلام شبکه تلویزیونی "ViveTv " ونزوئلا، این ارتش روسیه بود که این احتمال [دست داشتن آمریکا در زلزله هائیتی] را تداعی و به آن اشاره کرد و در پی آن کشورهایی نظیر ونزوئلا، بولیوی و نیکاراگوئه خواستار تشکیل جلسه اضطراری شورای امنیت سازمان ملل به عنوان نهادی که باید اتهام تهاجم انسانی نیروهای آمریکایی علیه هائیتی را بررسی کند، شدند.

شبکه تلویزیونی ViveTv در گزارش خود اعلام کرد: گزارش‌ نیروی دریایی روسیه نشان می‌دهد که نیروی دریایی روسیه در پی این زمین‌لرزه اقدام به بررسی فعالیت‌های نیروی دریایی آمریکا در دریای کارائیب از سال 2008 به بعد کرد. آمریکا در سال 2008 تمایل خود را برای بازسازی چهارمین ناوگان دریایی‌اش که از سال 1995 از کار افتاده بود، اعلام کرد. روسیه یک سال بعد با از سرگیری تمرین‌ها و فعالیت‌های نیروی دریایی خود در اطراف رزم‌ناو اتمی Pierre le Grand که از پایان جنگ سرد متوقف شده بود، به این تمایل آمریکا پاسخ مثبت داد.

از پایان سال‌های دهه 70، آمریکا تحقیقات و پژوهش‌های خود در زمینه سلاح‌های هارپ را به میزان قابل توجهی ارتقا داد و از آن زمان به بعد از ژنراتورهای رانشی و تکانشی، پلاسما و روزنانس در تهیه بمب‌های با امواج لرزه‌ای شدید استفاده کرد.

این گزارش در ادامه دو آزمایش هفته گذشته نیروی دریایی آمریکا را مورد مقایسه قرار داد: نخست زمین‌لرزه به بزرگی 6.5 ریشتر در حوالی شهر Eureka در ایالت کالیفرنیای آمریکا که هیچ قربانی به دنبال نداشت و دوم، زمین‌لرزه کارائیب که دست‌کم 140 هزار کشته بر جا گذاشت.

همانطور که این گزارش نشان می‌دهد، نیروی دریایی آمریکا به احتمال زیاد از خرابی‌هایی که این زمین لرزه در هائیتی به بار می‌آورده، با خبر و آگاه بوده است و به همین دلیل هم بوده که نیروی دریایی این کشور ژنرال "کن کین " فرمانده نیروهای آمریکایی در هائیتی را برای کنترل و نظارت بر عملیات‌ها و تلاش‌های نجات و امدادرسانی به این کشور زلزله‌زده اعزام کرد.

نیروی دریایی روسیه در ادامه درباره هدف نهایی این آزمایش‌ها اعلام کرد: هدف نهایی این آزمایش‌‌ها تخریب ایران و براندازی دولت کنونی این کشور از طریق ایجاد زمین لرزه است.
به گفته این گزارش، پروژه هارپ (پروژه بررسی و تحقیق درباره لایه آیونوسفیر (Ionosphere) و مطالعات معادن زیر زمینی با استفاده از امواج رادیویی) همچنین امکان ایجاد تغییرات شدید و فجیع در شرایط جوی زمین بمنظور بروز سیل، خشکسالی و توفان را فراهم می‌آورد.

طبق گزارش پیشین، اطلاعات موجود با زمین لرزه 8/7 ریشتری 12 مه 2008 Sichuan چین که آن هم به موجب امواج الکترو مغناطیس هارپ به وقوع پیوسته بود، هماهنگی و مطابقت دارد.

شبکه تلویزیونی VivéTv در بخش پایانی گزارش خود تصریح کرد: پس از وقوع زمین لرزه هائیتی، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد که ناو بیمارستانی USNS Comfort را برای عزیمت به این کشور زلزله زده فراخوانده است. پس از آن نیز "مایکل مولن " فرمانده ستاد مشترک ارتش آمریکا اعلام کرد که نیروهای ارتش آمریکا آماده ارائه کمک اضطراری به زلزله زدگان هستند.

بنا بر گزارش نیروی دریایی روسیه، آمریکا با اعزام حدود 10 هزار نظامی در خاک هائیتی پس از وقوع زلزله ویرانگر، قصد در دست گرفتن کنترل این کشور ویران را دارد.

زمین لرزه‌ای به بزرگی 3/7 ریشتر در روز 12 ژانویه در فاصله‌ای نه چندان دور از "پورتوپرنس " پایتخت پرجمعیت هائیتی به وقوع پیوست و بسیاری از ساختمان‌های دولتی این کشور فروریخت که این زمین لرزه ظرف 200 سال گذشته بی سابقه بوده است.

طبق اعلام رسمی روز گذشته وزیر کشور هائیتی و مقامات پورتوپرنس شمار تلفات این زلزله مهیب هم‌اکنون به 111 هزار و 499 کشته و 190 هزار مجروح رسیده است و 55 هزار خانواده نیز هم‌اکنون در این کشور زلزله زده بی خانمان هستند

/ 0 نظر / 11 بازدید